Informujemy, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia bibliotek. Instytucje kultury, w tym biblioteki, będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę, po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Częstochowie (w związku z zagrożeniem epidemicznym stacje sanepidu są bardzo obciążone pracą). Mamy nadzieję, że otworzymy nasze biblioteki w połowie maja 2020 r.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego ponowne otwarcie bibliotek nastąpi na innych zasadach, o których poinformujemy tuż przed ich otwarciem. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze.
Informujemy także, że aktualne wypożyczenia są przedłużane na bieżąco, a kary za niezwrócone w tym czasie książki nadal nie zostaną naliczane.