W dniach od 20 do 24 stycznia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach zorganizowała ferie dla dzieci z naszej gminy.

W pierwszym dniu odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GBP. Wzięło w nim udział 16 uczestników, nie tylko z naszej gminy. W drugim dniu przypadało święto Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci zrobiły własnoręcznie dla swoich babć i dziadków zakładki do książek. Następnego dnia biblioteka zaproponowała dzień otwarty z kodowaniem. Do dyspozycji dzieci przez cały dzień były roboty Photon i gra Scottie Go! Zainteresowanie było ogromne i zabawy co niemiara. Czwartego dnia zaprosiliśmy do udziału w warsztatach origami. Trzeba przyznać, że mamy zdolne dzieci, a ich zaangażowanie i pasja z jaką wykonywały rybę-smoka i skaczącą żabę budziła uznanie. Dzieci przez 2,5 godziny zaginały papier, tak aby osiągnąć wspaniałe efekty. Ostatni dzień nosił hasło „Planszówkowy zawrót głowy”. Dzieci w różnym wieku integrowały się podczas gier. Było gwarno i wesoło. Ogółem w feriach z biblioteką wzięło udział 57 uczestników. Warto dodać, że zajęcia były bezpłatne i cieszył się dużym zainteresowaniem.

IMG 0068

ferie 1