W sobotę 5 października nasza mała biblioteka w Kłomnicach pękała w szwach. Zaprosiliśmy dzieci na pierwszą Noc Bibliotek. Pomimo zimna atmosfera była gorąca. Zainteresowanie nocnym wydarzeniem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - chętnych było więcej, niż miejsca w bibliotece. W sumie ugościliśmy ponad 30 osób!

Hasłem przewodnim tegorocznej Nocy Bibliotek było: "Znajdźmy wspólny język" - my szukaliśmy wspólnego języka z robotami Photon. Dodatkowymi atrakcjami, oprócz kodowania, były giga szachy oraz szachy dla trzech graczy (z serialu "Ojciec Mateusz"). Urozmaiceniem wieczoru było zwiedzanie piwnic w budynku biblioteki i poszukiwania skarbów... albo duchów. Gwoździem programu tegorocznej Nocy Bibliotek było kodowanie robotów Photon w ciemnościach oraz gra w Scottie Go! przy latarce. Na zakończenie zaprosiliśmy dzieciaki na nocny seans z filmem na podstawie komiksu "Ptyś i Bill" - komiks do wypożyczenia w naszej bibliotece. Dzieciom tak spodobała się Noc Bibliotek, że nie chciały wracać do domów!
W ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek wzięło udział 1760 bibliotek. W akcję zaangażowały się całym sercem nasze bibliotekarki Renata Wasiak i Małgorzata Smolarczyk oraz Szachmat Amigo. Dziękujemy za pomoc!