24 października bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej i Filii w Kłomnicach uczestniczyły w 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Wyjazd zorganizowany został przez Częstochowski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

W tym roku po raz pierwszy do nazwy Targów Książki w Krakowie dołączył przymiotnik "Międzynarodowe". Wszystko za sprawą rekordowej liczby wystawców z zagranicy m.in. wydawnictw z: Austrii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Syrii, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

W Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków można było spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami, zdobyć nowości książkowe oraz autografy. Wśród nich byli m.in. Andrzej Maleszka, Wojciech Cejrowski, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Hanna Cygler, Beata Andrzejczuk, Barbara Rybałtowska, Monika Kowaleczko-Szumowska, O. Leon Knabit.

Impreza odbywająca się od 23 do 26 października 2014 r. prezentowała blisko 700 wystawców z 20 krajów, 600 autorów. Patronat honorowy Targów objął prezydent RP Bronisław Komorowski. Mottem Targów są słowa Tadeusza Gadacza "Myślenie zawsze zaczyna się od czytania". Tegoroczne targi - po raz pierwszy międzynarodowe-dają szansę na spotkanie z pisarzami i twórcami różnych szerokości geograficznych i kultur oraz wymianę myśli, bo myślenie jak brzmi nasze motto, zawsze zaczyna się od czytania.

Renata Wasiak - GBP w Kłomnicach
Dorota Majchrzak - Filia GBP w Pacierzowie