Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od roku 2004 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się zawsze od 8 – 15 maja, a imprezy rozpoczynają się w Dniu Bibliotekarza.

Tydzień Bibliotek ma na celu podkreślenie roli czytania, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W naszej bibliotece odbyły się spotkania z grupą przedszkolaków z Kłomnic i dziećmi z klas II – III Szkoły Podstawowej w Witkowicach. Pięciolatki zapoznały się z biblioteką i książkami. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki Jujj Wieslandera pt. „Mama Mu czyta”. Dodatkową atrakcją była zabawa z Photonami.

Natomiast dzieci ze szkoły w Witkowicach zapoznały się z układem książek na regałach, opowiadały o swoich ulubionych postaciach literackich. W ramach ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę konkursu na „Najzabawniejszą karykaturę bibliotekarki” dzieci narysowały karykatury pań bibliotekarek. W konkursie wzięły również udział  mali czytelnicy z Garnka i z Kłomnic. Jury po obejrzeniu 26 prac przyznało nagrody:

I miejsce Lena Figler ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach

II miejsce Weronika Chrapońska ze Szkoły Podstawowej z Witkowic

III miejcse Laura Jurczyk ze Szkoły Podstawowej w Garnku.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczone prace a laureatom gratulujemy.