W ferie zaprosiliśmy do naszych bibliotek dzieci na pierwsze warsztaty z robotami Photon. Pomagają one rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.

Najwięcej uczestników przybyło do biblioteki w Kłomnicach, w  sześciu zajęciach wzięło udział ponad 60 osób. Kolejne odbyły się w Filiach biblioteki: w Garnku, Zawadzie i Pacierzowie. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością.

Uczestnicy warsztatów mogli się również zapoznać z grą edukacyjną Scottie Go! Jest to interaktywny kurs programowania dla dzieci od 6 lat. Jej bohaterem jest sympatyczny kosmita Scottie, którego pojazd ulega awarii i ląduje na Ziemi. Za pomocą 179 kartonowych klocków sterujemy głównym bohaterem oraz wybranymi  postaciami i obiektami w grze. Jest to gra hybrydowa do użycia której jest potrzebne urządzenie mobilne np. tablet. Przed graczami jest blisko 100 zadań o rosnącym poziomie trudności. Jest rok 2030... Przyjdź do Biblioteki i zobacz, co się wydarzy!

Bezpłatne zajęcia z podstaw kodowania będą kontynuowane po feriach. Można zapisywać się we wszystkich bibliotekach naszej gminy.

kodowanie ferie

dziewczyny kodowanie2