Odpowiedź na to pytanie znajdą rodzice trzylatków w publikacji pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Broszurę można otrzymać w prezencie w Bibliotece Publicznej razem z nową książeczką dla dzieci „Pierwsze wiersze dla…”  i Kartą Małego Czytelnika.

Wystarczy przyjść do biblioteki z małym czytelnikiem i przy zapisie odebrać w prezencie Wyprawkę Czytelniczą z projektu „Mała książka – wielki człowiek”.  Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica, który nie tylko wciela się w rolę książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Wyprawki Czytelnicze można odbierać do końca tego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłomnicach oraz Filiach: Rzerzęczyce, Garnek, Pacierzów, Skrzydlów i Zawada. Liczba wyprawek ograniczona. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi urodzonymi w 2015 roku. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem jest Instytut Książki.