W środę 19 lutego gościliśmy w bibliotece grupę Skrzatów z Przedszkola w Kłomnicach. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Małym czytelnikom zaprezentowano ciekawe wydawnictwa dla najmłodszych oraz podkreślono różnicę między biblioteką a księgarnią. Skrzaty zapoznały się z książką "Elementarz małego Polaka", z której dowiedziały się o godle i barwach Polski.

przedszkole4

We wtorek 18.02.2014 r. odwiedziły Bibliotekę w Kłomnicach "Pszczółki", czyli czterolatki z Przedszkola w Kłomnicach. Chodziły między regałami i z zainteresowaniem oglądały książki. Wysłuchały przeczytanej bajki o Borsuku. Paniom bibliotekarkom zostawiły na pamiątkę rysunek z bajki "Czerwony Kapturek".

przedszkole3

Więcej zdjęć z wycieczki przedszkolaków