W dniu 8 czerwca 2018 r. przybyła do biblioteki grupa 6-latków z przedszkola w Kłomnicach.

Dzieci z uwagą i z zainteresowaniem przysłuchiwały się lekcji bibliotecznej, którą poprowadziła Pani Renata Michoń – starszy bibliotekarz GBP w Kłomnicach wraz z Panią Oliwią Politańską – pracownikiem filii GBP w Pacierzowie. Tematem zajęć była „Książka” i ciekawostki z nią związane.

Książki dla przedszkolaków były wybrane z literatury dziecięcej i popularnonaukowej. Pani Oliwia Politańska przeczytała naszym milusińskim historię o misiu, autorstwa Davida Bedforda i Karen Sapp pt. Alfik uczy się pływać. Pani Renata Michoń opowiedziała wiele ciekawostek na temat książek, np. ile trzeba wyciąć drzew, aby powstała jedna książka, gdzie znajduje się największa biblioteka na świecie, jaka jest największa i najmniejsza książka na świecie itp. Dzieciaki miały okazję zobaczyć prezentację najmniejszej i największej książki znajdującej się w zbiorach GBP w Kłomnicach. Na koniec, przedszkole dostało egzemplarz pamiątkowej książki – Najpiękniejsze legendy polskie. Przedszkolaki podziękowały za ciekawe zajęcia i obiecały przychodzić częściej bo biblioteki, a my ich serdecznie zapraszamy.