Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najwcześniejszych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają kolorowe ilustracje, rozpoznają w książkach znane im elementy rzeczywistości. W dniu 17 czerwca br. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Zawadzie wraz z Paniami Marią Zgrzebną i Agnieszką Solus odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zawadzie.

Dla wielu z nich był to był to pierwszy kontakt z domem, gdzie "mieszka książka". Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia, zachwycały się ilością pięknych kolorowo ilustrowanych książek. Każde dziecko otrzymało do ręki książkę z interesującym go tematem. Takie spotkania z książką umożliwiają maluchom bezpośredni kontakt z naszą instytucją, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą oraz inspirują do rozwijania pomysłów plastycznych. Po przeczytaniu kilku wierszy J. Tuwima, dzieci chętnie wykonały rysunki o tematyce planów i marzeń na wakacje. Piękne rysunki zostały w bibliotece. Na koniec otrzymały w nagrodę kolorowe zakładki do książek i ciasteczka oraz obiecały, że wkrótce odwiedzą znowu bibliotekę.

zawada przedszkole

Fotorelacja z wizyty przedszkolaków w bibliotece