W sobotę dnia 7 czerwca z inicjatywy bibliotekarki z Rzerzęczyc p. Moniki Rączkowskiej wybraliśmy się na wycieczkę rowerową szlakiem bibliotek publicznych w naszej gminie. Pogoda nam dopisała i spędziłyśmy bardzo interesująco
i przyjemnie sobotnie przedpołudnie.

Najpierw odwiedziłyśmy bibliotekę w Garnku, gdzie zostałyśmy miło i serdecznie przyjęte zgodnie z polską gościnnością przez p. Małgorzatę Smolarczyk. Miałyśmy okazję podziwiać piękne pająki i kwiaty zrobione przez dzieci i panie z Garnka. Spędziłyśmy chwilę w parku, na placu zabaw i zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Reszków.

Następnym celem naszej podróży była biblioteka w Zawadzie, gdzie wyruszyłyśmy w pełnym składzie. Na miejscu chętnie odpoczęłyśmy w chłodnych pomieszczeniach bibliotecznych. Goście nasi zainteresowali się zbiorem bibliotecznym oraz kwiatami z bibułki i rysunkami dzieci uczęszczających na zajęcia środowe w naszej bibliotece.

Laura, Daria i Martynka zostały w Zawadzie, ponieważ rozpoczynał się festyn, a pozostali uczestnicy rajdu rowerowego pojechali do biblioteki w Kłomnicach.

rajd1

Fotorelacja z "Rajdu rowerowego śladem bibliotek publicznych gminy Kłomnice"