W tym roku 8 lutego świętowaliśmy Tłusty Czwartek i właśnie z tej okazji spotkało się w naszej Bibliotece w Zawadzie kilkanaście czytelniczek, aby wspólnie wypić kawę z pączkiem, faworkami i różyczkami.

Pomysł zrodził się bardzo szybko i sprawnie. Wystarczyło kilka telefonów, aby zorganizować spotkanie i stworzyć miłą atmosferę. Przy tej okazji chętnie poleciły panie sobie wzajemnie ciekawe książki do przeczytania oraz porozmawiały o nawykach czytania, które mobilizują do poznawania innych ludzi, innych krajów i ich tradycji. Stwierdziłyśmy, że czytanie to na pewno nie jest czas stracony. Wzbogaca nasze słownictwo i pozwala na współuczestnictwo w życiu innych ludzi, z którymi zżywamy się podczas czytania.

Właśnie Tłusty Czwartek zainspirował w nas ponowne spotkanie 8 marca w Święto Kobiet.
Panie miały okazję żeby wyjść z domu, ponieważ większość z nas jest już na emeryturze i myślę, że chętnie ponownie spotkały się w swojej bibliotece.

Pod koniec spotkania padły propozycje, aby spotkać się ponownie i dlatego ustaliłyśmy datę spotkanie na 30 marca celem zapoznania się z bardzo ciekawą twórczością ks.Jana Twardowskiego.