23 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Skrzydlowie odbyła się prezentacja tabletów, które Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach pozyskała z projektu "Tablety w Twojej Bibliotece".

Do biblioteki przybyły dzieci z klasy I i II Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie a także z oddziału przedszkolnego, pod opieką Pani Patrycji Burzyńskiej i Pani Ewy Złotorowicz.

1

Podczas zajęć przeprowadzonych przez bibliotekarkę p. Annę Tyras, dzieci zapoznały się z obsługą tabletów oraz możliwością wykorzystania ich zarówno do nauki jak i do zabawy. Dowiedziały się, że za pomocą tableta można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, czytać książki czy uczyć się języków obcych. Można też edytować zdjęcia, robić zakupy online, rysować, projektować oraz grać w gry i słuchać muzyki. Poznały różne aplikacje m.in. iMovie, Book Creator, iBooks, Drawing Desk i Memollow. Były to zarówno aplikacje edukacyjne, m.in. Google Earth (wirtualna Ziemia), Duolingo (kurs języka angielskiego), jak i umożliwiające szeroko pojętą twórczość, m.in. (tworzenie filmów, projektowanie grafiki, tworzenie kolaży zdjęć, tworzenie komiksu).

Młodsze dzieci miały okazję pobawić się interaktywnymi książkami, jak np.: “Kolory - niezwykłe przygody” autorstwa Stefana Themersona oraz “Słoniątko” Ruyarda Kiplinga. Mogły również pograć w grę Memollow, która umożliwia ćwiczenie pamięci poprzez wspaniałą zabawę. Równocześnie rozwijały swoją wyobraźnię tworząc własne projekty i rysunki.

Dzieci starsze, za pomocą aplikacji iMovie tworzyły w bibliotece krótkie filmiki. Mogły wybrać się również w galaktyczną podróż po kosmosie oraz w podróż po historycznym Gnieźnie.

Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, chętnie brały udział w zajęciach. Były zauroczone nowymi możliwościami, z jakich można skorzystać w bibliotece. Pytały, kiedy odbędzie się następne takie spotkanie i czy mogą przyjść na nie z rodzicami.