11 listopada mija 98 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918). Zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócono je ustawą w 1989 roku. W Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada.

Do uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości przyłączyła się również Biblioteka Publiczna w Skrzydlowie. Z okazji Święta Niepodległości wspólnie z najmłodszymi czytelnikami wykonaliśmy dekoracje okolicznościowe, przypomnieliśmy sobie pieśni patriotyczne oraz zorganizowaliśmy kolejny cykl głośnego czytania p.t.: „Kocham Polskę”

We współpracy z Zespołem Szkół w Skrzydlowie został zorganizowany konkurs plastyczny p.t.:„11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości”.

Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Skrzydlowie. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, pobudzanie i rozwijanie ich wyobraźni plastycznej, a także zwrócenie uwagi na współpracę bibliotek ze szkołami.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas uroczystości szkolnej związanej z obchodami Święta Niepodległości.

Osoby nagrodzone:

kl.: I gimnazjum
Jagoda Tkaczyk
Dominika Żurek

Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i wykonali wiele prac konkursowych. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i atrakcyjne. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, zakładkę i słodki podarunek.  Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w bibliotece.

Uczestnikom gratuluję i dziękuję za udział w konkursie.

Bibliotekarz mgr Anna Tyras