27 listopada, w bibliotece świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia z Oddziałem Przedszkolnym SP w Rzerzęczycach. Misiowemu spotkaniu towarzyszyły pluszaki, książki i bajki o misiach.

Nie zabrakło też super zabawy, której celem było doskonalenie umiejętności reagowania na ustalony sygnał, umiejętności wypowiadania się na forum grupy oraz integracja z grupą.

Wykorzystaliśmy zabawę „Poznaj mojego misia”, podczas której dzieci siedząc w kole przy muzyce podawały sobie misia. Kiedy muzyka ucichła, ten kto trzymał misia musiał opowiedzieć o swoim ulubionym misiu. Dzieci opisywały swoje misie – jak wyglądają i jakie mają imię.

Następnie tańczyliśmy w kółku przy piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi” i uciekaliśmy przed wybudzonym ze snu niedźwiedziem. Na koniec naszego spotkania rozmawialiśmy o zasadach obchodzenia się z książką i o dobrych praktykach czytelniczych.

Dla podsumowania naszych zajęć stworzyliśmy KODEKS DOBRYCH PRAKTYK CZYTELNICZYCH oraz MISIOWY REGULAMIN MAŁEGO CZYTELNIKA.

20191127 104459

Wspólne obchody Dnia Pluszowego Misia odbyły się w duchu rozwijania czytelnictwa i miały na celu kształtowanie kompetencji stanowiących połączenie wiedzy i umiejętności oraz wspomaganie dzieci w nawiązywaniu kontaktów rówieśniczych.

Bibliotekarz Anna Tyras