Tydzień z Internetem 2019
motyw przewodni:
świadome korzystanie z informacji
       #TZI2019

Biblioteka Publiczna w Rzerzęczycach przyłączyła się do ogólnoeuropejskiej kampanii koordynowanej przez organizację pozarządową All Digital (dawniej Telecentre Europe). Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

W ramach kampanii „Tydzień z Internetem”  poznamy siłę internetu. Przekonamy się, że warto korzystać z dostępnych tam licznych zasobów wiedzy, tak aby nasze życie było lepsze, bogatsze, wygodniejsze. Zwrócimy uwagę na potrzebę bardziej świadomego korzystania z internetu, ponieważ  widzimy, jak bardzo informacje z sieci wpływają na sposób, w jaki odbieramy rzeczywistość, i jakie konsekwencje społeczne przynosi rozpowszechnianie się nieprawdziwych wiadomości – tzw. “fake newsów”.

Każda osoba, która weźmie udział w kampanii, będzie miała okazję dowiedzieć się, czym są “fake newsy”, dlaczego są one tak niebezpieczne i jak można się przed nimi chronić. Chcemy pokazać, w jaki sposób można bardziej świadomie korzystać z sieci, a także oceniać rzetelność i prawdziwość rozpowszechnianych informacji. Po to, by móc czerpać z internetu jak najwięcej korzyści i ustrzec się przed zagrożeniami.

serdecznie zapraszam  do udziału w zajęciach

bibliotekarz Anna Tyras