W lutym w  Bibliotece Publicznej w Rzerzęczycach odbyły się warsztaty komputerowe. Podczas zajęć uczestnicy poznali darmowe programy komputerowe, które mogą wykorzystać  zarówno do zabawy jak i do nauki.
      Uczestnicy nauczyli się tworzyć własne puzzle, komiksy, kreskówki i memy na dowolny temat, a także układali układanki udostepnione przez innych użytkowników. Poznali możliwości tworzenia efektownych kartek, upiększania i łączenia zdjęć. Tworzyli swoje własne awatary czyli animowane, mówiące w różnych językach postaci, które po udźwiękowieniu recytują wiersze, opowiadają anegdoty oraz zachęcają do udziału w zajęciach.
     Zdobyte umiejętności mogą stać się przydatnym uzupełnieniem edukacji szkolnej. Pozwalają odkrywać drzemiący w dzieciach potencjał twórczy i ukryte talenty. Rozwijają kreatywność, uczą logicznego myślenia oraz języków obcych. Kształtują umiejętność analizowania różnych rozwiązań.
     W dzisiejszych czasach, gdzie technologia bardzo szybko się rozwija, szkoda by było z niej nie korzystać. Komputery są wspaniałym wynalazkiem i odpowiednio wykorzystane stają się ogromnym źródłem wiedzy dla naszych dzieci.                                                                          Bibliotekarz Anna Tyras
fot. Anna Tyras