W wakacje biblioteka w Pacierzowie  zorganizowała szereg zajęć dla dzieci i młodzieży. 28 czerwca odbył się Piknik z okazji Powitania Lata. Na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia i trampolina, kiełbaski z grilla, malowanie twarzy, tor przeszkód oraz zwiedzanie wozu strażackiego.

15 lipca dzieci brały udział w zajęciach z wykorzystaniem tabletów.

22 i 29 lipca lepiły z masy solnej figurki a następnie malowały je farbami. Praca ta sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji z jej wykonania.

12 sierpnia chętni oglądali film „Asterix i Obelix : w służbie Jej Królewskiej Mości”.

W każdą sobotę dzieci brały udział w zajęciach plastycznych. Uczestnicy tworzyli różnymi technikami prace, z których stworzyliśmy wystawę.

100 2235

Dzieci korzystały również z gier planszowych, uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu.

Biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Kartka z wakacji”. Każdy mógł wykonać jedną pracę dowolną techniką, na miejscu. W konkursie wzięło udział kilkanaście osób. Komisja oceniająca w składzie: Magdalena Kos-Jafra  (plastyk), Teresa Raźniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach) oraz Renata Michoń (bibliotekarz) - wyłoniła zwycięzców:

1. W kategorii wiekowej 5 - 9 lat:

I miejsce zajęła Zuzanna Niedzielska;

II miejsce – Julia Szymocha;

III miejsce – Łukasz Ratkowski.

Wyróżnienie otrzymała Maja Latosińska.

1. W kategorii wiekowej 10 - 15 lat:

I miejsce zajęła Łucja Ciechowska;

II miejsce – Zuzanna Latosińska i Łukasz Kwapisz;

III miejsce – Mateusz Duda.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy komplet zakładek do książek oraz odblaski z logo Gminy Kłomnice. Wszystkim gratulujemy.

100 2239

100 2237