28 czerwca w Pacierzowie odbył się piknik dla dzieci z okazji Powitania Lata. Organizatorem imprezy była Biblioteka, Sołtys i Rada Sołecka wsi Pacierzów.

Przybyli zaproszeni goście: p. Barbara Mizera – sekretarz Gminy Kłomnice, p. Teresa Raźniak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach oraz dzieci i ich opiekunowie. Na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia i trampolina, kiełbaski z grilla, malowanie twarzy, tor przeszkód oraz zwiedzanie wozu strażackiego.Pogoda sprzyjała zabawie i choć wydawało się, że lada moment spadnie deszcz, to jednak do wieczora najmłodsi mogli miło spędzić czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce. Dziewczynki ustawiały się w kolejce do malowania twarzy, a chłopcy do zwiedzania wozu strażackiego. Dzieciom bardzo podobał się piknik, uśmiechy nie schodziły im z twarzy.

Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu imprezy p. Barbarze Zgrzebnej – sołtys wsi Pacierzów oraz p. Marzenie Jurczyk – przewodniczącej rady sołeckiej. Dziękuję p. Magdalenie Kos-Jafra za malowanie twarzy dzieciom, p. Robertowi Jurczykowi za transport i rozkładanie dmuchańców, p. Markowi Misiewiczowi – prezesowi OSP i strażakom za zorganizowanie toru przeszkód i umożliwienie zwiedzania wozu strażackiego oraz p. Konradowi Chrząstkowi za nagłośnienie muzyczne imprezy.

Dorota Majchrzak - bibliotekarz