Dzień Babci i Dziadka to jedno z najpiękniejszych świąt w naszym kalendarzu.

Jest to okazja do podziękowania za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło. Babcie i dziadkowie to współcześnie "instytucja", bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowaniu wnuków.

Biblioteka w Pacierzowie, jak co roku, przyłączyła się do obchodów święta. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać program artystyczny wnuków. Dzieci złożyły najszczersze życzenia ukochanym gościom, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Występy zostały nagrodzone licznymi brawami. Na twarzach babć i dziadków zagościły uśmiechy, wzruszenie i radość. Po części artystycznej wnuki wręczyły najbliższym prezenty wykonane własnoręcznie metodą dekupażu oraz zaprosiły na poczęstunek. Atmosfera święta była wspaniała i rodzinna.

W uroczystościach udział wzięli: p. Barbara Mizera - sekretarz Gminy Kłomnice, p. Teresa Raźniak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, p. Anna Gała - dyrektor Zespołu Szkół w Konarach. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz p. Konradowi Chrząstkowi za nagłośnienie występów.

Pamiętajmy, nawet najbardziej wyszukany prezent nie sprawi babciom i dziadkom tyle radości co zainteresowanie i towarzystwo wnucząt.

zd babcie1

zd babcie2