Już po raz trzeci Biblioteka Publiczna w Pacierzowie przygotowała ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu w ferie zimowe.

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci poznały historię święta, dowiedziały się jak postrzegane były koty na przestrzeni wieków oraz jakie są rasy kotów. Następnie dzieci wysłuchały głośnego czytania wierszy, zapoznały się z publikacjami dotyczącymi naszych ulubionych zwierzaków. Na zakończenie uczestnicy spotkania wykonali prace plastyczne z kotami w roli głównej, tworząc piękną wystawę.

zdj koty

24 lutego odbył się Turniej Piłkarzyków Stołowych. Mecze sędziował p. Paweł Urbaniak – nauczyciel Zespołu Szkół w Konarach. W turnieju wzięło udział kilkunastu uczestników z Pacierzowa, Konar, Rzek Wielkich i Bartkowic.

W kategorii – Szkoła Podstawowa:

- I miejsce zajął Oskar Pianka (Konary),

- II miejsce – Oskar Duda (Rzeki Wielkie),

- III miejsce – Oliwier Jurczyk (Pacierzów).

W kategorii – Gimnazjum:

I miejsce wywalczył Konrad Duda (Rzeki Wielkie),

II miejsce – Mateusz Duda (Rzeki Wielkie),

III miejsce – Dawid Trzeciak (Pacierzów).

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali dyplomy. Nagroda powędrowała również do najmłodszej uczestniczki turnieju – Emilii Zgrzebnej.

W soboty dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Tematem prac były kartki walentynkowe oraz niedźwiedzie polarne, w lutym bowiem przypada Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Ponadto dzieci i młodzież korzystali z gier planszowych, komputerowych, brali udział w zabawach. W bibliotece możemy nie tylko wypożyczać książki ale również miło spędzić czas, spotkać się z przyjaciółmi.

zdj turniej