Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje , w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Z tej okazji odwiedziłam dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Konarach.

Okazało się, że maluchy dobrze wiedzą co to jest biblioteka, co to znaczy wypożyczyć książkę, jak należy o nią dbać oraz po co czytamy książki. Wychowawczyni p. Małgorzata Dziwińska omówiła wcześniej z podopiecznymi powyższe zagadnienia.

Na spotkanie zabrałam ze sobą kilka książek. Przedszkolaki wysłuchały „głośnego czytania” oraz odpowiadały na zadawane pytania z „Księgi zagadek”. Następnie otrzymały kolorowanki o bibliotece i zakładki do książki. Na pożegnanie zaśpiewały i zatańczyły dla mnie oraz obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę w Pacierzowie.