W czwartek 18 czerwca 2015 r. odbyła się prezentacja tabletów w Filii GBP w Garnku. Do biblioteki przybyło 21 dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Garnku pod opieką Pani Joanny Wójcik i Pani Ewy Makles.

Prezentację przeprowadziła Pani Monika Rączkowska bibliotekarz z Filii GBP w Rzerzęczycach, która jest koordynatorem projektu „Tablety w Twojej bibliotece”. Pokazała dzieciom bardzo ciekawe aplikacje służące do zabawy i edukacji. Miały możliwość samodzielnie z nich korzystać. Dzieci były bardzo zainteresowane i bardzo chętnie brały udział w zajęciach.

1

Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania.