Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczyna się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W sobotę 8 września 2018 roku w Polsce i w wielu krajach na całym świecie odbyła się siódma edycja Narodowego Czytania. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w czasie której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.

Wpis FB NC 2018 1

Biblioteka w Kłomnicach w soboty będzie nieczynna do odwołania. W poniedziałki i piątki zapraszamy do godziny 18.00.

II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kłomnice Pana Piotra Juszczyka odbył się w ramach uroczystości z cyklu „W Hołdzie Niepodległej” w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.