Informujemy, że filie biblioteczne: Rzerzęczyce, Zawada, Pacierzów i Skrzydlów są otwarte:

Rzerzęczyce: od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 13.00.

Zawada: od poniedziałku do piątku (w czwartek zamknięte) od godz. 9.00 do 14.00.

Pacierzów: od poniedziałku do piątku od 13.15 do 15.30.

Skrzydlów: poniedziałek nieczynne, wtorek nieczynne, środa 8.00 - 14.00, czwartek i piątek 10.00 - 17.00.

Godziny otwarcia obowiązują do odwołania.

Filia w Garnku będzie otwarta w późniejszym terminie.

Mamy świetne wieści na nadchodzący Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza: "Zasmakuj w bibliotece". Nareszcie możemy otworzyć dla Was naszą bibliotekę! Uzyskaliśmy odpowiednie zgody i już od czwartku 7 maja jesteśmy dostępni dla czytelników. Obecnie możemy działać w ograniczonym zakresie - realizujemy tylko wypożyczenia i zwroty książek.

Informujemy, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia bibliotek. Instytucje kultury, w tym biblioteki, będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę, po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Częstochowie (w związku z zagrożeniem epidemicznym stacje sanepidu są bardzo obciążone pracą). Mamy nadzieję, że otworzymy nasze biblioteki w połowie maja 2020 r.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego ponowne otwarcie bibliotek nastąpi na innych zasadach, o których poinformujemy tuż przed ich otwarciem. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze.
Informujemy także, że aktualne wypożyczenia są przedłużane na bieżąco, a kary za niezwrócone w tym czasie książki nadal nie zostaną naliczane.

2_plakat_KV.jpg

Aktualne informacje na temat koronawirusa na stronie Ministerstwa Zdrowia:

27 lutego, dzięki gościnności pani dyrektor Agnieszki Rataj, biblioteka publiczna zorganizowała w Szkole Podstawowej w Kłomnicach darmowe zajęcia z podstaw programowania w Minecraft: Education Edition. Najpierw odbyły się warsztaty dla dzieci, a następnie szkolenie dla nauczycieli zakresu wykorzystania Minecraft w edukacji.