Miło nam poinformować, że z prac zgłoszonych przez Bibliotekę w Rzerzęczycach do ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Baśnie i legendy polskie w komiksie":
- praca Macieja Rączkowskiego pt. "Legenda o skale miłosnej" zajęła II miejsce w kategorii Dzieci
- praca Natalii Kozłowskiej pt. "Legenda o smoku wawelskim" zdobyła Wyróżnienie w kategorii Młodzież.

Więcej informacji o konkursie: www.sbp.pl. Prace konkursowe można zobaczyć na stronie internetowej projektu www.basniewkomiksie.sbp.pl.

Projekt "Baśnie i legendy polskie w komiksie" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W grudniu 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach w soboty będzie nieczynna.

Konkurs "Baśnie i legendy polskie w komiksie" miał na celu wyłonienie najciekawszych komiksów utworzonych na podstawie znanych i opublikowanych baśni i legend polskich oraz rozbudzanie i rozwijanie u uczniów aktywności artystycznej i twórczego myślenia,

W listopadzie 2018 roku Filia w Rzerzęczycach zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w zajęciach, podczas których mogły nauczyć się, jak w prosty sposób, nie mając nawet talentu do rysowania, utworzyć własny komiks.