Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek. Wszystkie placówki biblioteczne w gminie Kłomnice będą nieczynne do odwołania. W związku z powyższym nie będą realizowane wypożyczenia oraz zwroty książek. Wypożyczenia książek zostaną przedłużone, a kary za niezwrócone w tym okresie zbiory nie będą naliczane.

2_plakat_KV.jpg

Aktualne informacje na temat koronawirusa na stronie Ministerstwa Zdrowia:

27 lutego, dzięki gościnności pani dyrektor Agnieszki Rataj, biblioteka publiczna zorganizowała w Szkole Podstawowej w Kłomnicach darmowe zajęcia z podstaw programowania w Minecraft: Education Edition. Najpierw odbyły się warsztaty dla dzieci, a następnie szkolenie dla nauczycieli zakresu wykorzystania Minecraft w edukacji.

W dniach od 20 do 24 stycznia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach zorganizowała ferie dla dzieci z naszej gminy.

Nasza biblioteka w ramach Lokalnego Klubu Kodowania "Linku do przyszłości" realizuje warsztaty Minecraft: Education Edition. Pod koniec lutego organizujemy zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach.