Zapraszamy do Biblioteki w Kłomnicach w następujących godzinach:

poniedziałek 9 - 18 oraz od wtorku do piątku 9 - 17.

Zachęcamy do głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego (bo.slaskie.pl) na zadanie o zasięgu wojewódzkim: KSIĄŻKI ONLINE DLA KAŻDEGO (Kod projektu: MBO-0141/W/20). Celem zadania jest umożliwienie dostępu do ebooków na platformach IBUK Libra i Legimi dla czytelników wszystkich bibliotek publicznych województwa śląskiego - także naszej! Głosowanie odbędzie się w dniach 9 września – 23 września 2020 r.

Rzerzęczyce: poniedziałek, wtorek i czwartek czynne w godz. 8.00 - 14.00.

Zawada: środa i piątek 8.00 - 14.00

Pacierzów: wtorek w godz. 12.10 - 17.00, czwartek: 8.00 - 13.00

Skrzydlów: do 2. września nieczynne

Garnek: poniedziałek: 9.00-17.00, wtorek: 9.00-12.00, środa: 9.00-17.00, czwartek: 13.10-16.00, piątek: 8.00-16.00.

Godziny otwarcia obowiązują do odwołania.

Mamy świetne wieści na nadchodzący Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza: "Zasmakuj w bibliotece". Nareszcie możemy otworzyć dla Was naszą bibliotekę! Uzyskaliśmy odpowiednie zgody i już od czwartku 7 maja jesteśmy dostępni dla czytelników. Obecnie możemy działać w ograniczonym zakresie - realizujemy tylko wypożyczenia i zwroty książek.

Informujemy, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia bibliotek. Instytucje kultury, w tym biblioteki, będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę, po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Częstochowie (w związku z zagrożeniem epidemicznym stacje sanepidu są bardzo obciążone pracą). Mamy nadzieję, że otworzymy nasze biblioteki w połowie maja 2020 r.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego ponowne otwarcie bibliotek nastąpi na innych zasadach, o których poinformujemy tuż przed ich otwarciem. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze.
Informujemy także, że aktualne wypożyczenia są przedłużane na bieżąco, a kary za niezwrócone w tym czasie książki nadal nie zostaną naliczane.