13 lutego w środę w naszej bibliotece w Zawadzie dzieci i młodzież z naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z podstawami  programowania, kodowania i nowym sprzętem, który pozyskaliśmy z drugiej edycji projektu "Kodowanie w bibliotece".

Pani Monika Rączkowska zakwalifikowała się do programu Rozwoju Bibliotek  i uzyskała tablety, gry edukacyjne oraz roboty Photon wraz z akcesoriami do nauki podstaw programowania. Z naszych obserwacji wynika, że branża informatyczna rozwija się bardzo szybko i zauważalne są braki wykwalifikowanych programistów, i  dlatego o potrzebie nauki programowania w jak najwcześniejszym wieku mówi się coraz częściej i wprowadza się ją w szkołach jako obowiązkowy przedmiot nauczania.

• Programowanie uczy logicznego, analitycznego myślenia.
  • Programowanie rozwija kreatywność.
  • Programowanie uczy uporządkowania, wymusza precyzję myślenia i zachowania.
  • Programowanie to proces twórczy, którego efektem są własne dzieła.
  • Programowanie pozwala odkrywać i rozwijać uzdolnienia dzieci, a także drzemiące w nich pasje i szczególne talenty.
  • Programowanie to źródło ogromnej satysfakcji.
  • Programowanie to umiejętność, na która rośnie zapotrzebowanie w niemal wszystkich dziedzinach życia.
  • Programowanie to nauka rozwiązywania problemów, niekoniecznie i nie tylko technologicznych.
  • Programowanie kształtuje nawyki poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań.
  • Programowanie daje możliwość świadomego i tym samym bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw świata technologii.
  • Programowanie pomaga rozwijać inne kluczowe kompetencje XXI wieku, takie jak innowacyjność, interdyscyplinarność, umiejętność pracy metodą projektową oraz pracy w zespołach (także wirtualnych).
  • Programowanie to dobra inwestycja w przyszłość naszych dzieci.
  • Programowanie może być zabawne i dawać wiele radości.