W lutym biblioteka w Skrzydlowie dołączyła do kampanii informacyjnej DBI2020, która w tym roku odbywała się pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy Razem".

Podejmując wyzwanie, Biblioteka Publiczna połączyła siły ze Szkołą Podstawową i DZIAŁALIŚMY RAZEM.

Wyeksponowaliśmy materiały edukacyjne w bibliotece i na terenie szkoły. W bibliotece stworzyliśmy gazetkę edukacyjną dotyczącą bezpiecznego środowiska online.

Wspólnie uczestniczyliśmy w szkolnym apelu, na którym młodzież poznała zasady naszej akcji #jestnaswięcej. Symbolem naszych działań stał się kolor pomarańczowy i pomarańczowa sznurówka. Ubrani w barwy pomarańczowe pokazaliśmy, że jest nas więcej i mówimy hejtowi NIE.

20200228 102701

Następnie, uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w zajęciach na temat hejtu w sieci. Dowiedzieli się jak należy reagować na hejt i jak sobie z nim radzić, zagrali w grę edukacyjną dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz zrealizowali kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa.

Młodzież szkolna aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Dostrzegli konieczność przestrzegania netykiety i tworzenia kultury w sieci. Angażowali się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu. Celem naszych działań było rozwijanie kompetencji medialnych uczniów, rodziców i nauczycieli. Aby wszyscy w przemyślany sposób tworzyli swój medialny wizerunek i  dostrzegali prawne aspekty swoich działań.

Ogromne podziękowania dla całej społeczności szkolnejza współpracę i zaangażowanie.

Bibliotekarz Anna Tyras

Zobacz film