Zakończył się XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: Biblioteka. Oczywiście!

W Bibliotece Publicznej w Skrzydlowie był jak zawsze głośny, wesoły i wypełniony spotkaniami z najmłodszymi czytelnikami.

Z tej okazji Biblioteka po raz kolejny ogłosiła konkurs na "Wiersz o bibliotece", przygotowała lekcje biblioteczne oraz wiele atrakcji i zajęć czytelniczych.

W ramach lekcji bibliotecznych Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki oraz klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie. Dzieci zapoznały się z biblioteką i z zasadami wypożyczania książek, dowiedziały się jak należy zachować się w bibliotece, jak sprawnie się po niej poruszać oraz gdzie znajdują się książki przeznaczone dla dzieci.  Uczniowie zostali przygotowani do samodzielnego wyboru książki oraz poznali zasady obchodzenia się z książkami.

20170509 111549

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i uważnie słuchały nowych wiadomości. Z łatwością odgadywały zagadki, których celem było utrwalenie tytułów książek i głównych bohaterów.

Na koniec każdy z nich otrzymał zakładkę. A stali bywalcy nie zapomnieli wypożyczyć książki.

Pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Skrzydlowie podczas Tygodnia Bibliotek brali udział w pogadankach, zabawach ruchowych oraz szerzeniu czytelnictwa poprzez głośne czytanie książek.

Tydzień bibliotek dobiegł końca, serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę podczas tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek!

Bibliotekarz Anna Tyras

Fotorelacja: