Listopad to kolejny miesiąc głośnego czytania w Bibliotece Publicznej w Skrzydlowie.

Tym razem wtorkowe spotkania z cyklu „Kocham Polskę“ nawiązywały do Święta Niepodległości i historii Polski.

Uczniowie Zespołu Szkół w Skrzydlowie mogli zdobyć wiedzę o Polsce, jej historii, tradycjach, bohaterach, świętych patronach, rycerzach, ważnych wydarzeniach i miejscach, etc. Poznali dzieje swojej ojczyzny nie tylko poprzez legendy, ale także spotykając się z postaciami  rycerzy, księżniczek, królów, uczestnicząc w wielkich bitwach i wydarzeniach.

Celem naszych spotkań było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zaszczepienie w nich patriotyzmu i miłości do swojego kraju. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród czytelników biblioteki, którzy z zapałem angażowali się w ten projekt. Nawet najmłodsi uczniowie chętnie brali udział w naszych spotkaniach i z przyjemnością czytali wybrane fragmenty.

Oby byli dumni z tego, że są Polakami, i – jak w wierszu Władysława Bełzy – na pytanie: "Czy ją kochasz”, mogli odpowiedzieć: "Kocham szczerze”...

Bibliotekarz mgr Anna Tyras