21 i 22 stycznia to dni wyjątkowe - święto naszych Babć i Dziadków. Zwłaszcza wtedy uświadamiamy sobie jak wiele dla nas znaczą. W naszej pamięci zachowaliśmy z pewnością wiele ciekawych opowieści i cennych rad, których nam udzielali.

W bibliotece w Pacierzowie dzieci przygotowały występ, by w ten sposób wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Gdy pociechy rozpoczęły przedstawienie na twarzach babć i dziadków pojawiły się uśmiechy. Dzieci zaprezentowały inscenizację "Koncert życzeń", "Babcie bywają różne..", "Rozmowa z dziadkiem", recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wnuki wręczyły babciom i dziadkom laurki, które wykonały na zajęciach plastycznych w bibliotece.

Występom dzieci przyglądali się goście: p. T. Raźniak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, p. A. Gała - dyrektor Zespołu Szkół w Konarach, p. B. Zgrzebna - sołtys Pacierzowa. Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Dorota Majchrzak