Dnia 18 lutego 2018 roku (niedziela) odbędą się zawody modeli halowych w klasie „F1N”, których organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach i Aeroklub Częstochowski.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Pan Zbigniew Kowalczyk – pasjonat modelarstwa. Z okazji zbliżających się Mistrzostw Kłomnic, w sobotę – 10 lutego w Bibliotece Publicznej w Pacierzowie odbyły się warsztaty modelarskie, którym przewodniczył Pan Mariusz Wrona, opiekun modelarni Aeroklubu Częstochowskiego wraz z Panem Zbigniewem Kowalczykiem, który tworzy modele wojskowe od 1982 roku. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, Pani Katarzyna Sosnowska.
Zawody odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: „Młodzik” - do 14 lat i „Open” - bez ograniczeń wiekowych. Wszyscy, którzy będą startować w zawodach, mieli możliwość stworzenia własnego modelu pod bacznym okiem Pana Mariusza Wrony, który precyzyjnie wyjaśnił zasady techniczne tworzenia modeli. Każdy uczestnik sobotnich warsztatów z ogromnym zaangażowaniem i doskonałą precyzją samodzielnie wykonał model halowy klasy F1N. Tego typu modele tworzone są ze specjalnego papieru, umożliwiającego latanie i drewna balsy, który pełni rolę stelaża.Po zakończonej pracy, uczestnicy warsztatów podjęli próbę lotu wykonanych przez siebie modeli. Każdy lot zakończył się sukcesem.Młodym pasjonatom życzymy wygrania niedzielnych zawodów i sukcesów w dalszym konstruowaniu modeli wojskowych.

Oliwia Politańska