W piątek 13 października Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach po raz trzeci przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Dorośli tego dnia mogli wypożyczać książki do godziny 21.30. Dla najmłodszych czytelników mieliśmy przygotowanych wiele atrakcji - okazało się, że brakło nam czasu na wszystkie.

Wieczór rozpoczęliśmy od projekcji filmu familijnego na podstawie książki Fridy Nilsson "Moja mama Gorylica". To opowieść o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych.

Hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek było „Absurd nie czytać”, zatem nie mogło zabraknąć tradycyjnego czytania najmłodszym. Bohaterem prezentowanej książki dla dzieci „Koko uczy się migać” była znowu gorylica najsłynniejsza na świecie małpa, która nauczyła się języka migowego. Dzieci same próbowały pokazywania liter i słów za pomocą dłoni. Nocne zajęcia z języka migowego były bardzo wyczerpujące. Na szczęście do biblioteki dotarła ciepła pizza i po uzupełnieniu zapasów energii mogliśmy się bawić dalej. Przyszła kolej na planszówki, m.in.: mega szachy, łamacza kodów, spadające małpy, “Wielką Księgę gier z postaciami z bajek Disneya”, grę “Kim jestem”.

Dzieciaki miały swoje latarki, więc nie mogło się obyć bez poszukiwania “skarbów” w bibliotece po ciemku. Radości było co niemiara, bo skarbami okazały się robociki Photon. Nocne kodowanie bardzo pochłonęło najmłodszych, pewnie chcieliby zostać w bibliotece do rana… A spać im się nie chciało wcale!

Za pomoc w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy naszym filiantkom: Dorocie Majchrzak i Oliwii Politańskiej.

370219453_294197430081957_5819159159974322103_n.jpg