Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach ma nową ofertę udostępniania zbiorów. Od sierpnia 2021 roku umożliwia dla swoich zarejestrowanych czytelników darmowy dostęp do ebooków. Dostęp uzyskano w ramach zadania “Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.Zostały wybrane wszystkie dostępne opcje. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z trzech serwisów:

• Legimi (bogaty wybór beletrystyki - kilkadziesiąt tys. tytułów, nowości wydawnicze),
  • Ebookpoint BIBLIO (bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych; ebooki, audiobooki, e-kursy),
  • IBUK Libra (ponad 3500 ebooków - prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne; publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki).

Aby otrzymać dostęp do wybranego serwisu należy pobrać kod w Bibliotece w Kłomnicach lub napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po wygaśnięciu dostępu do Legimi lub Ebookpoint BIBLIO czytelnicy mogą pobrać w bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

bo 2021 edycja2 FB1