Filia biblioteczna w Rzerzęczycach od lipca 2019 r. mieści się na parterze Szkoły Podstawowej. Do tej pory biblioteka znajdowała się na drugim piętrze, co było ogromną barierą dla niektórych mieszkańców. Wejście do budynku szkoły jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy teraz wszystkich do wypożyczania książek dla dorosłych i dla dzieci (literatury pięknej i popularnonaukowej) oraz spędzania wolnego czasu w bibliotece. Księgozbiór filii liczy około 8 tysięcy książek. Informacje na temat działalności biblioteki można znaleźć na stronie internetowej www.biblioteka.klomnice.pl (zakładka Filie). Serdecznie zapraszamy w nasze skromne progi. „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę!”