Z okazji Dnia Dziecka Biblioteka Publiczna w Kłomnicach zorganizowała dla najmłodszych szachy w plenerze. Wydarzenie miało miejsce na terenie sportowo-rekreacyjnym "Tęczowa Kraina".

Pogoda dopisała, było nawet trochę za gorąco. Dzieci grały w szachy na kilku szachownicach, ale największą atrakcją były duże szachy na mega szachownicy. Dla najlepszych i najwytrwalszych zawodniczek i zawodników przygotowaliśmy medale. Zwycięzcom gratulujemy!

Od kwietnia Biblioteka prowadzi zajęcia szachowe. Odbywają się w poniedziałki od 15.00 do 16.00. W czasie zajęć dzieci zapoznają się z rodzajami figur szachowych, ich wartościami oraz sposobami poruszania się. Wszystkie reguły i zasady dotyczące gry w szachy są szczegółowo omawiane. Zajęcia są bezpłatne. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową biblioteka.klomnice.pl lub facebook. Informacji udzielamy pod numerem telefonu: 34 3281122 wew. 127.

We wrześniu zapraszamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, na III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kłomnice.