W andrzejkowy wieczór dzieci mogły oderwać się od rzeczywistości i spędzić wolny czas w fantastyczny sposób.
Na kilka godzin biblioteka zamieniła się w „Fantastyczną Krainę Magii". Na początku dzieci dowiedziały się kim był św. Andrzej, poznały tradycję wróżb andrzejkowych i jak wyglądał ten wieczór dawniej.

Spotkanie rozpoczęła wróżba z poznawaniem imion swoich przyszłych partnerów- uczestnicy wbijali szpilkę w duże czerwone serce, które na odwrocie miało zapisane różne imiona. Były też inne wróżby jak: o czym marzysz, kim będę w przyszłości. Śmieszną zabawą była wróżba z butami, która dawała odpowiedź, kto pierwszy z uczestniczących w zabawie weźmie ślub.
      Wróżby przeplatane były zabawami i głośnym czytaniem. Andrzejkowy wieczór okazał się fantastycznym spotkaniem, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. To był wyjątkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości.

Bibliotekarz Anna Tyras