Jego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom oraz kontynuowania tej czynności  nawet w chwili kiedy dzieci samodzielnie już czytają.  Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów,  rodziców, polityków, a także wśród gimnazjalistów Zespołu Szkół w Skrzydlowie, którzy chętnie zaangażowali się w ten projekt.

Spotkania odbywają się w czasie przerw lekcyjnych, podczas których najmłodszym bywalcom biblioteki, książki czytają ich starsi koledzy z gimnazjum (Dawid Pluta, Michał Chojnacki, Eryk Kustal, Bartosz Szczerbiak, Anna Łągiewka, Maciej Rak i in.).

Spotkania te wyrabiają nawyk obcowania z książką oraz zachęcają młodzież, wchodzącą małymi krokami w dorosłe życie, do twórczych poszukiwań i aktywnego spędzania czasu ze swoimi młodszymi kolegami.

Za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękuję.

Bibliotekarz Anna Tyras

Gminna Biblioteka Publiczna w Skrzydlowie