Jeżeli myślicie, że młodzież nie czyta...to się mylicie.

Dziś, 7 czerwca o godz.10.00 odbyła się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce - Jak nie czytam, jak czytamOrganizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami.

61016550 335065133859489 7772712700525674496 n

Biblioteka Publiczna w Rzerzęczycach wzięła udział w akcji i wspólnie z uczniami SP w Rzerzęczycach złamaliśmy stereotyp nieczytającej młodzieży. Czytaliśmy  na trawie, wygrzewając się w ciepłych promieniach słońca. W gronie koleżanek i kolegów.

Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z przyjemnie spędzonym wolnym czasem i rozrywką.

Polega  ona na tym, że w całej Polsce dzieci i młodzież czytają bez przymusu, w miłej atmosferze, każdy to, na co ma ochotę. Symbolem akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Według wskaźników czytelnictwa młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli, a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta.

Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!

Bibliotekarz Anna Tyras

fot. Anna Tyras