Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek 2019, w Bibliotece Publicznej w Rzerzęczycach prowadziliśmy akcję DOBRY SPOSÓB NA CZYTANIE. Szukaliśmy najlepszego, najprzyjemniejszego sposobu na czytanie.

W akcji czynny udział wzięły klasy: Va i IV SP w Rzerzęczycach. Każdy z uczestników czytał – co chciał (oczywiście odpowiednio do wieku), jak chciał i gdzie chciał. Nie było sztywnych reguł i poleceń. Pomysłów było mnóstwo – niektóre dosyć ekstremalne, ale daliśmy radę. Oto kilka z nich:

• CZYTANIE W PLENERZE to przyjemny sposób na czytanie wśród promieni słońca i wiosennych odgłosów przyrody.

20190510 120408

fot. Anna Tyras

• Wyluzowani czytelnicy zaprezentowali CZYTANIE NA LUZIE, niektórzy z nich odebrali ten sposób dosłownie i podeszli do niego bardzo profesjonalnie – zupełnie wyluzowani.

20190510 114145

fot. Anna Tyras

• Dla bardziej leniwych prezentujemy sposób CZYTANIE NA DYWANIE.

20190510 114559

fot. Anna Tyras

• Kolejny sposób to KSIĄŻKA W GRZE , a właściwie w bramce. Pomysł jak najbardziej trafiony.

20190510 120920

fot. Anna Tyras

Nasza akcja miała na celu uświadomienie potrzeby obcowania z książką i pokazanie, że czytanie wcale nie jest nudne. Zachęcam dzieci i młodzież do samodzielnych wyborów czytelniczych, by odnaleźć się w świecie książki i być może odnaleźć w sobie pasję do niej. Czytajmy to co lubimy i tak jak lubimy, a naprawdę okaże się to świetną podróżą w nieznane. W nieznane naszej wyobraźni.

Dziękuję za super pomysły i świetną zabawę.

Bibliotekarz Anna Tyras