SŁUŻY DO PICIA, SŁUŻY DO MYCIA.

BEZ NIEJ NA ZIEMI NIE BYŁOBY ŻYCIA.

22 marca br. do biblioteki zawitały dzieci z Przedszkola w Rzerzęczycach aby świętować Światowy Dzień Wody.   Podczas spotkania przedszkolaki wzięły udział w rozmowie nt.: do czego potrzebna jest woda, kto potrzebuje wody, skąd się bierze woda, gdzie możemy znaleźć wodę, czy należy oszczędzać wodę? Zwróciliśmy również uwagę na brak dostępu do wody  w różnych miejscach na świecie.

Dzieci wysłuchały zmodyfikowanej wersji opowiadania H. Bechlerowej pt. Przygoda kropelki wody, które przybliżyło im zjawisko powstawania deszczu. Obejrzały filmiki edukacyjne: Obieg wody w przyrodzie, Niezwykła podróż kropelki, Oszczędzaj wodę oraz wysłuchały piosenki o wodzie.

Wzięły udział w doświadczeniu Wesołe bąbelki. Określiły właściwości wody: barwę, zapach, smak. Wspólnie wykonały kolaż przedstawiający obieg wody w przyrodzie oraz kolorowały kropelki wody. Na koniec za wzorowe zachowanie podczas obchodów Dnia Wody otrzymały dyplom oraz kropelkę z własnym imieniem. Świetnej zabawie towarzyszył uśmiech i dobry humor.

dziękuję za świetną zabawę, bibliotekarz Anna Tyras

Fot. Anna Tyras