25 lutego 2014 r. w Bibliotece Akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu im. prof. J. Altkorna w Dąbrowie Górniczej odbyła się druga edycja warsztatów skutecznego pozyskiwania informacji "Google to nie wszystko...". W warsztatach udział wzięli bibliotekarze oraz pracownicy informacji naukowej
z województwa śląskiego. Wśród nich były także 2 bibliotekarki z GBP w Kłomnicach: Dorota Majchrzak z filii w Pacierzowie i Monika Rączkowska z filii w Rzerzęczycach. Podczas szkolenia uczestnicy poznali bazy bibliograficzne, pełnotekstowe i hybrydowe, wybrane repozytoria, wydawnictwa instytucji naukowych, wydawnictwa towarzystw naukowych, wyszukiwarki i bazy danych (wiarygodne i naukowe) dostępne bezpłatnie w sieci.

Monika Rączkowska GBP Filia w Rzerzęczycach