Trzylatki, razem z nieco starszymi kolegami, przyszły 12 października do Biblioteki w Rzerzęczycach. Większość z nich była tu pierwszy raz. Najmłodsi mogli zobaczyć jakie książki czekają na nich w prezencie, jeśli przyjdą do biblioteki z rodzicami.

Każde dziecko z rocznika 2015, które zapisze się do biblioteki, otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą zawierającą: książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik dostanie naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Wyprawki są do odebrania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłomnicach oraz Filiach: Rzerzęczyce, Garnek, Pacierzów, Skrzydlów i Zawada.

Wychowawczyni trzylatków z Przedszkola w Rzerzęczycach, pani Katarzyna Ryś, zachęca rodziców do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.