4 grudnia wystartowała Godzina Kodowania – globalna akcja, której celem jest zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Zachęcamy Was do włączenia się w akcję!

W akcję zaangażowały się już dziesiątki milionów osób ze 180 krajów, a do udziału w niej zachęcał m.in. Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Godzina Kodowania potrwa od 4 do 10 grudnia 2017 r..
Z jakich narzędzi skorzystać?
Co roku partnerzy akcji tworzą dedykowane kampanii bezpłatne zasoby w formie gier – samouczków. Biblioteka tych zasobów jest już bardzo pokaźna, a nauka w oparciu o nie może być niezwykle atrakcyjna dla uczestników. Towarzyszą jej bowiem znane i lubiane postaci z bajek i filmów.
Szczególnie polecamy Wam naukę kodowania z „Minecraftem” (https://code.org/minecraft) w oparciu o jeden z trzech zasobów przygotowanych na tę okazję przez Microsoft, partnera projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Programowanie ze Stevem i Alex z pewnością przypadnie do gustu uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom:

code2017