Od 7 do 22 października 2017 r. trwała kolejna edycja programu CodeWeekPolska, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania pod hasłem Wpadnij i zachwyć się programowaniem! Jego celem jest promocja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziś programowanie obejmuje niemal wszystkie dziedziny życia. To uniwersalny język naszych czasów.

W Bibliotece Publicznej w Rzerzęczycach kodowaliśmy od 16 do 20 października. W nauce kodowania przydały się nam biblioteczne iPady, które były cały czas w użyciu. Na zakończenie Tygodnia Kodowania zachwycaliśmy się edukacyjnym robotem Lofi. Lofi Robot odwiedził również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witkowicach, gdzie był rozchwytywany przez trzecioklasistów.

Mamy dobrą wiadomość! Chociaż Europejski Tydzień Kodowania już się zakończył, przygoda z kodowaniem w Bibliotece Publicznej w Rzerzęczycach trwa dalej. Zapraszamy dzieci do zabawy w programowanie w Lokalnym Klubie Kodowania.

I jeszcze jedna dobra wiadomość. Biblioteka Publiczna w Rzerzęczycach wygrała pakiety trzydziestu gier planszowych Cody Roby w konkursie Ministerstwa Cyfryzacji, które aktywnie włączyło się w kampanię Tygodnia Kodowania. Zobacz polską stronę akcji Code Week 2017.

Cody Roby to zestaw prostych gier uczących programowania bez użycia komputera. Nauka przebiega poprzez zabawę. Uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu robotem, który porusza się po planszy. Robią to wydając mu odpowiednie polecenia. Na tym właśnie polega programowanie – wydajemy odpowiednie instrukcje komputerowi w języku, który jest dla niego zrozumiały. W naszej grze poleceniami będą strzałki nakazujące poruszanie się do przodu, skręcanie w lewo i skręcanie w prawo. Gra jest świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera i dostępnych aplikacji. Wpadnij do Biblioteki i zagraj w Cody Roby!

kodowanie2017