Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) z Warszawy Bibliotece Publicznej w Rzerzęczycach udało się zaistnieć na arenie ogólnopolskiej. Misją Fundacji jest wspieranie przede wszystkim mieszkańców małych miejscowości w korzystaniu z nowych technologii komunikacyjnych. W efekcie mają oni dostęp do praktycznej wiedzy, uczą się rozwiązywać konkretne problemy swoich społeczności i realizować ich aspiracje oraz twórczo poszukują nowych pomysłów i wspólnie je realizują.

W styczniu 2016 r. Biblioteka zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu dla bibliotek publicznych i szkolnych: “Skąd się wzięły małpy w Internecie?”. Zorganizowały go FRSI i Wydawnictwo Widnokrąg. Na początku marca okazało się, że Biblioteka z Rzerzęczyc znalazła się w gronie 5 laureatów konkursu. Rywalizowaliśmy z dużymi bibliotekami takimi jak wojewódzkie, miejskie, czy pedagogiczne. Jest to zatem duży sukces filii w Rzerzęczycach. Do zwycięstwa przyczyniły się biblioteczne tablety, które Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach zdobyła w 2015 r. w konkursie  Programu Rozwoju Bibliotek.

Biblioteka w Rzerzęczycach od lutego tego roku posiada bezpłatny dostęp do e-learningowego kursu  języka angielskiego FunEnglish.pl. Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Można korzystać z niego samodzielnie - potrzebny jest tylko komputer z dostępem do Internetu.

“Tydzień z Internetem”  to kolejny projekt FRSI, w którym Biblioteka wzięła udział. Jest to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Młodym uczestnikom wydarzenia znów przydały się biblioteczne tablety.

Od kwietnia Biblioteka w Rzerzęczycach bierze udział w innym projekcie FRSI:  ”Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Rywalizując z ponad 60 instytucjami z całej Polski, m. in. biblioteki, szkoły, ośrodki kultury, znaleźliśmy się wśród 23 szczęśliwców, którym zostały wypożyczone amerykańskie roboty Finch do nauki programowania dla dzieci. Dzięki wsparciu FRSI powstał w Bibliotece w Rzerzęczycach Lokalny Klub Kodowania (LKK). Oprócz zajęć w LKK odbyło się 6 warsztatów promujących naukę kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Brali w nich udział uczniowie Szkół Podstawowych z Rzerzęczyc i Witkowic oraz dzieci z Pacierzowa i Zawady. Łącznie w warsztatach wzięło udział 84 dzieci.

Poza tym Biblioteka Publiczna w Rzerzęczycach stale promowała czytelnictwo i usługi Biblioteki wśród dzieci i młodzieży, współpracując z bibliotekami szkolnymi przy ZS w Rzerzęczycach i w Witkowicach oraz z miejscowym Przedszkolem i Oddziałem Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej.