Przyszedł grudzień, a z nim czas na dekoracje świąteczne, które w bibliotece ruszyły już 3 grudnia. Dzięki rzetelnej pomocy trzech dziewczynek biblioteka została przepięknie wystrojona na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Moje pomocnice ubrały dwie duże choinki – jedną w szklane i plastikowe bombki oraz złoto-czerwone łańcuchy wraz z puchową białą watą, symbolizującą czapy śniegu, a drugą w ozdoby świąteczne, które własnoręcznie wykonały z kolorowych papierów.

Ponadto z kolorowego brystolu wycięta została stajenka oraz postacie Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus, leżącego w żłóbku. Nad szopką jest zamieszczony cytat z kolędy Wśród nocnej ciszy – „Ach, witaj Zbawco !” Następnie z zielonego brystolu dzieci wycięły dwie duże choinki i przyozdobiły je bombkami, gwiazdkami, dzwoneczkami, bałwankami i płatkami śniegu, wyciętymi ze złotego i srebrnego brokatowego brystolu oraz z kolorowego papieru. Jedna choinka umieszczona jest na ścianie w bibliotece pod zegarem, a druga na szklanych drzwiach wejściowych. Na stole w blaszanej doniczce postawione zostały suche gałęzie drzewa, które opleciono kolorowymi światełkami choinkowymi i różnymi płatkami śniegu wykonanymi przez dzieci z białego papieru. Papierowe śnieżynki ozdobiły także okno w bibliotece wraz ze złotym brokatem. Tablice w bibliotece zdobią napisy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2019 ! oraz Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy – cytat ze świątecznej piosenki Seweryna Krajewskiego zatytułowanej Dzień jeden w roku. Pod napisami dzieci przypięły biały papierowy talerzyk, a na nim garść sianka z białym prostokątem, symbolizującym opłatek, kartki świąteczne i własnoręcznie wykonane bombki z kolorowego papieru różnego kształtu i wielkości ozdobione kolorowym brokatem, gwiazdki, dzwonki, aniołki – wykonane ze srebrnego i złotego brokatowego brystolu oraz renifera Rudolfa z czerwonym nosem, płatki śniegu, małe choinki ozdobione kolorowymi cekinami, skarpety na prezenty od Św. Mikołaja, rysunek Św. Mikołaja udekorowany kolorowym brokatem oraz drewniane serce z czerwoną poinsecją – kwiatem Bożego Narodzenia. W czasie wykonywania ozdób słuchaliśmy świątecznych piosenek takich jak Świeć Gwiazdeczko, świeć w wykonaniu Arki Noego czy Kochany Panie Mikołaju Majki Jeżowskiej. Dodatkowymi ozdobami są: biała, podświetlana, porcelanowa szopka, doniczkowa poinsecja oraz sztuczna, malutka choinka, opleciona małymi światełkami, białymi perełkami i srebrnymi małymi bombeczkami.

Wszyscy, przez pierwszy tydzień grudnia bardzo się napracowali, aby biblioteka miała świąteczny klimat i magię Bożego Narodzenia, za co im bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam ponownie.