Dnia 26 kwietnia b.r., zorganizowana i przeprowadzona została lekcja biblioteczna w przedszkolu w Rzekach Wielkich. W czasie spotkania, dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania Dzwoń pod 112, które uczy, już od najmłodszych lat, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia a nawet żucia.

Następnie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania Krystiana Głuszki p.t. Podaj łapkę, misiu, które uczy, na przykładzie głównego bohatera – niedźwiadka Kostka, że bycie innym niż wszyscy, wcale nie oznacza bycia gorszym, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Przedszkolaki chętnie opowiadały, co najbardziej lubią czytać. Bardzo dobrze znają bohaterów swoich ulubionych książek, potrafią się pochwalić wiedzą na temat przeczytanych przez siebie opowiadań.

Na zakończenie spotkania, dzieci oglądały przyniesione przez zaproszonego gościa książki dla najmłodszych oraz dostały pamiątkowe kolorowe zakładki do książek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Jako podziękowanie za przybycie i przeprowadzenie lekcji bibliotecznej, przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce dyplom, a także prezent – własnoręcznie wykonany świecznik, który powstał z płyty CD, ozdobionej cekinowymi i brokatowymi gwiazdkami za które serdecznie dziękuję.

Zdj. 1

Zdj. 2