Dnia 10 marca 2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w bibliotece w Pacierzowie Panią Ewę Zagórską, nauczycielkę techniki w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki we Mstowie.

Pani Ewa z ogromną radością i zaangażowaniem poprowadziła warsztaty rękodzieła, których tematem przewodnim była „WIOSNA”. Młodzież uczestnicząca w tego typu warsztatach wykonała przestrzenne dekoracje wiosenne, które zdobią wnętrze biblioteki w Pacierzowie.

Uczestnicy warsztatów wykonali papierowe jaskółki, wykorzystując do tego sznurek, klej oraz czarny, biały i pomarańczowy brystol. Papierowe ptaki zostały zawieszone na sznurku, co daje efekt latających jaskółek. Ponadto dzieci ozdobiły suknię Panny Wiosny, powstałą z bibuły w różnych odcieniach zieleni, wykonały również kwiaty z bibuły i kolorowego papieru, a także różnokolorowe papierowe motyle, którymi przyozdobiły wiosenny gaik.

Na zakończenie dzieci namalowały portrety „Pani Wiosny”, wykorzystując do tego flamastry, kredki i kolorowy papier. Dzięki serdeczności i pomocy Pani Ewy Zagórskiej, wszyscy spędzili miło czas, a także poczuli ciepły, wiosenny nastrój.

Składam serdeczne podziękowania Pani Ewie Zagórskiej za przybycie i poprowadzenie wiosennych warsztatów.