14 lipca odbyła się wycieczka autokarowa do Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach.

Uczestniczyli w niej podopieczni Pracowni Modelarskiej Mustang z instruktorem p. Zbigniewem Kowalczykiem oraz podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, nad którymi czuwała p. Renata Krawiec - instruktor kulturalno-oświatowy. Wyjazd zorganizował GOK w Kłomnicach w ramach Akcji Wakacje 2017.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili lotnisko i hangary, mieli również okazję usiąść za sterami samolotu. Miłą niespodzianką było spotkanie z mistrzem świata w lataniu precyzyjnym - p. Januszem Darmochą, który opowiadał o tym, jak zaczęła się jego historia z lataniem. Było również ognisko i kiełbaski. Dzieci spędziły miło czas na placu zabaw. Wszyscy wrócili do domu w doskonałych humorach.

aeroklub1

aeroklub2