Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. Biblioteka Publiczna w Pacierzowie zorganizowała w tym czasie warsztaty dekupażu oraz warsztaty wyrobu stroików. P. Marzena Jurczyk - florystka i pasjonatka różnych technik rękodzielniczych podzieliła się swoimi umiejętnościami z dziećmi i rodzicami.

Decoupage (dekupaż) to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na drewnie wzoru wyciętego z serwetki papierowej, a następnie pokryciu go wieloma warstwami lakieru. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Zanim uczestnicy przystąpili do działania, obejrzeli wystawę prac p. Marzeny. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem rękodzieła. Większość dzieci po raz pierwszy spotkała się z tą techniką. Na drewnianych bombkach i sercach dzieci przyklejały serwetki z motywami bożonarodzeniowymi. Warsztaty spodobały się wszystkim uczestnikom. W najbliższym czasie będziemy kontynuować zajęcia.

Druga część warsztatów odbyła się 16 grudnia. Dzieci spotkały się w bibliotece, aby tworzyć stroiki. W większości wykorzystane zostały naturalne materiały: świeży mech, pachnący świerk i sosna, szyszki, śnieguliczki, kora, orzechy, jarzębina a także świece, bombki, koraliki i ozdoby świąteczne. Pod okiem p. florystki dzieci wyczarowały piękne kompozycje, które staną się ozdobą niejednego wigilijnego stołu.

Warsztaty dały nam możliwość twórczego spędzenia wolnego czasu oraz wiele radości. W imieniu własnym i dzieci pragnę podziękować p. Marzenie Jurczyk za podzielenie się swoimi umiejętnościami oraz podarowanie uczestnikom zajęć materiałów niezbędnych do wyrobu stroików.

zd warsz1

zd warsz2\