W okresie wakacji dzieci z Pacierzowa, Konar i okolic brały udział w Warsztatach Modelarskich prowadzonych przez p. Zbigniewa Kowalczyka.

Pomysł zorganizowania takich zajęć zrodził się w czasie Wystawy Modeli Wojskowych p. Kowalczyka w Bibliotece w Pacierzowie. Dzieci wyraziły wówczas chęć uczestnictwa w zajęciach. Dzięki funduszowi sołeckiemu udało nam się zakupić osiem modeli, dwa podarował p. Zbigniew. W ośmiu spotkaniach brało udział dziesięcioro uczestników. Już na pierwszych warsztatach prowadzący obiecał, iż ufunduje nagrodę za najlepiej wykonaną pracę. Wygrana- model helikoptera UH 1- powędrowała do Julii Szymochy, uczennicy klasy piątej.

W imieniu dzieci dziękuję p. Zbigniewowi Kowalczykowi za poświęcenie czasu najmłodszym i zachęcenie ich do odkrywania nowej pasji.

Młodzi czytelnicy brali również udział w zajęciach plastycznych, korzystali z komputerów, gier planszowych, piłkarzyków stołowych. Biblioteka ogłosiła także konkurs plastyczny "Kartka z wakacji". We wrześniu konkurs został rozstrzygnięty.

I miejsce zajęła Zuzanna Niedzielska, II - Julia Szymocha, III - Aleksandra Gonera i Nikola Latosińska, wyróżnione zostały - Emilia Zgrzebna i Maja Małolepsza. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!

warsz model

"Kartka z wakacji"